Obiteljski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obiteljski forum

Maleni kutak svemira u kojem možete podjeliti svoje nade strahove i snove među onima koji će vas shvatiti...
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 mucika macika

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
mucika macika
Osoblje foruma
mucika macika


Female
Broj postova : 494
Age : 46
Location : Zagreb
Registration date : 06.11.2007

mucika macika Empty
PostajNaslov: Re: mucika macika   mucika macika Emptysub stu 17, 2007 1:54 am

Obzirom da je MM prisustvovao porodu, a politika moje bolnice je da se mora obaviti trudnički tečaj i za to iskeširati 400kunića, mi smo kao dobili neka uputstva i saznanja što i kako se boriti u tim trenucima. Dotična saznanja su se rasplinula u desetinki sekunde nakon što me je zašarafio prvi trud.
Bilo nam je rečeno da u bolnicu ne dolazimo sve dok trudovi ne počnu svakih 10min. Mene zašarafilo oko pola noći (taman legla u krevet).
Prvi sam prešutila jer nisam bila sigurna da je to to, al već kod drugog alarmirala sam MM koji je uzeo štopericu kao da smo na kakvim utrkama.
I kad ono, mene primaju trudovi svakih 10ak minuta između kojih je još i jedan slabiji...znači svakih 5min.
Spremili se mi i pravac bolnica (stigla sam se ja još i istuširati mr.green ).
Pa ona faking dežurna sestra koja me maltretirala s faking formularima, a ja jedva znam kako mi je ime...uhh down
E onda klistir...(nećemo u detalje-znate koliko je ugodan Shocked ). Srećom, pa sam prije polaska bila 3 puta na wc-u.
Pa onda brijanje...Shocked
I konačno u sobu tj. rađaonu gdje me moj požrtvovni mužek već čekao zamotan u zeleno odijelo k'o mumija na +37.
Mislim da je on za vrijeme koje je proveo uz mene iznojio 3 plodne vode iz sebe mr.green
A ništa, da skratim...sve je trajalo oko 12 sati.
Dali su mi drip...pa epiduralnu (koja mi je ublažila bolove na čak pola sata)...
Onda došao dr. pa rekao ajmo, tiskajte, a ja tiskala iz glave i sva poplavila...vidio doktor da ću prije pasti u nesvijest nego što ću roditi dijete pa rekao: "STOJ! Na žalost, krivo tiskate. Pričekat ćemo još malo!"
Nije prošlo ni 20ak min kad me počelo frkati kao da trebam na WC.
I ne možeš ti to kontrolirati, koliko su jake te kontrakcije. Vjerujte da nisam ni osjetila kad je Lara izašla, a bome ni kad sam popucala (srećom ne jako-imala sam samo par šavova).
I kao što sam spomenula u jednom drugom postu, nisam ispustila niti jedan jedini krik iako sam se tjednima prije toga grozila da ću se drati iz petnih žila. Čak sam ginici koja mi je vodila trudnoću rekla da želim roditi carskim rezom jer da ja ne mogu podnijeti ovu bol mr.green
[Vrh] Go down
M@rtina
Admin
Admin
M@rtina


Female
Broj postova : 534
Age : 42
Registration date : 25.10.2007

mucika macika Empty
PostajNaslov: Re: mucika macika   mucika macika Emptysub stu 17, 2007 11:13 pm

Blago draga tebi... ako nisi ni osjetila kad je izašla...i što ti je iskustvo tako dobro...
Ja ne znam za epiduralnu to kod nas u bolnici ne prakticiraju...jesi je platila ili...
[Vrh] Go down
https://obitelj.forumhr.com
Pina
Počasni član
Počasni član
Pina


Female
Broj postova : 545
Age : 44
Registration date : 26.10.2007

mucika macika Empty
PostajNaslov: Re: mucika macika   mucika macika Emptysub stu 17, 2007 11:22 pm

Meni se sve svidja osim ovog klistira i brijanja mr.green

Toga ovdije hvala Bogu nema klanja

Nego ne kuzim kak ti je epi.djelovala pola sata?? scratch
[Vrh] Go down
mucika macika
Osoblje foruma
mucika macika


Female
Broj postova : 494
Age : 46
Location : Zagreb
Registration date : 06.11.2007

mucika macika Empty
PostajNaslov: Re: mucika macika   mucika macika Emptyned stu 18, 2007 7:55 am

M@rtina je napisao/la:
Blago draga tebi... ako nisi ni osjetila kad je izašla...i što ti je iskustvo tako dobro...
Ja ne znam za epiduralnu to kod nas u bolnici ne prakticiraju...jesi je platila ili...

Pa dovoljno me izmučilo 12 sati trudova, tak da sam čin izlaza nisam ni osjetila. Sjećam se da sam pitala MM, jel Lara izašla ili?! nezna mr.green
Nisam ju platila, imali su je spremnu. Vidjeli su da me jako boli i da sve skupa to trajeee i trajeee(ali ništa čudno, pa prvi mi je porod).
Valjda je takva politika naše bolnice, stvarno ti ne znam reći.

Al dok su mi ju dali, popiz...la sam....mene peglaju trudovi i to već dobrano...ležim na lijevom boku, a doktorica mi paradira oko križa i pokušava napiknuti iglu među kralješke (il gdje to već ide)...uh sva se naježim od same pomisli da netko prčka po tako osjetljivom dijelu Shocked
I naravno...ne mogu pogoditi pravo mjesto i kažu mi nek se ustanem tj. sjednem na krevet i skroz skvrčim i izbočim leđa tako da im bude lakše napiknuti me i uštrcati epiduralnu.
Mislim da je suvišno komentoirati kako sam se osjećala prilikom tog manevra Shocked
Pina, čitala sam o toj epiduralnoj i kako ne mogu uvijek baš precizno pogoditi mjesto gdje ju trebaju uštrcati da 100% djeluje. Očito se to dogodilo i kod mene pa je djelovanje bilo kratkog vijeka.
Već su oni imali spremnu i drugu dozu da mi daju, al su mi rekli da samo što nisam rodila i nek izdržim još malo (srećom, pa su bili u pravu).
Inače doktori uvelike izbjegavaju epiduralnu jer žene nakon nje izgube bilokakav osjećaj bola ali isto tako i osjećaj za tiskanje kad je vrijeme pa može doći do nezgodacija, a i ne mora. mr.green
[Vrh] Go down
Pina
Počasni član
Počasni član
Pina


Female
Broj postova : 545
Age : 44
Registration date : 26.10.2007

mucika macika Empty
PostajNaslov: Re: mucika macika   mucika macika Emptyned stu 18, 2007 12:42 pm

Ovaj polozaj da sjednes na krevet i skvrcis ledja je jedini ispravan polozaj da epi.
Ovdije u drugom polozaju niti pokusavaju niti se smije dati.

Epi. je kao i infuzija,jednom te piknu i onda ti doza kapa koliko je potrebno zato ne kuzim kak je prestalo djelovati,ocito su ti ju prekinuli. down

Ja nisam izgubloa osjecaj za tiskanje nakon epi.niti na jednom porodu,a poslije Lare kad su me sivali sam jos dobila dvije lokalne jer me uzasno boljelo.
Poslije Leonie sivanje nisam niti osjetila nezna

Ocito na svakoga djeluje drugacije i ovisi koliku dozu ti daju,ja sam sa Leonie bila ko paralizirana,a sa Larom sam dosta osjecala.
[Vrh] Go down
mucika macika
Osoblje foruma
mucika macika


Female
Broj postova : 494
Age : 46
Location : Zagreb
Registration date : 06.11.2007

mucika macika Empty
PostajNaslov: Re: mucika macika   mucika macika Emptyned stu 18, 2007 1:00 pm

Eto vidiš, stvarno nisam pametna.
Ovo što kažeš da je kao infuzija, imala sam i to (neke analgetike) koji su mi kakti olakšavali bolove i koji su stalno kapali, al epiduralnu su mi dali tek kad me počelo neizdrživo boljeti.
E sad, ubi me, al se ne sjećam kad su mi to napiknuli dal je ostala igla u meni ili je to bilo jednokratno...moguće da je ostalo u križima al ja to nisam osjetila, samo se sjećam da su na stoliću imali set debelih šprica s epi dozom koju su mi misli još dati, ali, eto, rodih prije toga!
Očito nisu piknuli na pravo mjesto tj. tamo gdje bi mi "paralizirali" donji dio nezna
Mene kad su šivali, također su mi dali lokalnu, al sam ipak malo osjetila.
No to je bila sitnica obzirom na priče koje sam čula od nekih žena.
Više su me boljeli faking šavovi narednih 2 tjedna uhhh
[Vrh] Go down
Sponsored content





mucika macika Empty
PostajNaslov: Re: mucika macika   mucika macika Empty

[Vrh] Go down
 
mucika macika
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Obiteljski forum :: Trudnoća i porod :: Porod-
Forum(o)Bir: